Fashion Lifestyle Magazine
Към читателя
Няма резултати
Виж всички резултати
  • Мода
    • Новини
    • Тенденции
    • Дизайнери
    • Текстил
    • Аксесоари
  • Лайфстайл
    • Здраве
    • Тяло
    • Семейство
    • Прически
    • Свободно време
  • Култура
    • Медии
    • Интервю
    • Успех
    • Субкултури
    • Фотография
    • Фотомодели
  • Общество
    • История
    • Скандали
    • Бизнес
    • Нова генерация
  • Календар
  • Видео
  • Мода
    • Новини
    • Тенденции
    • Дизайнери
    • Текстил
    • Аксесоари
  • Лайфстайл
    • Здраве
    • Тяло
    • Семейство
    • Прически
    • Свободно време
  • Култура
    • Медии
    • Интервю
    • Успех
    • Субкултури
    • Фотография
    • Фотомодели
  • Общество
    • История
    • Скандали
    • Бизнес
    • Нова генерация
  • Календар
  • Видео
Fashion Lifestyle Magazine
Няма резултати
Виж всички резултати
Начало Общество Нова генерация

ГАРДЕРОБЪТ НА МАМА ПРЕДСТАВЯ НОВИ И ТАЛАНТЛИВИ ДИЗАЙНЕРИ

от FLM
15.12.2013
Време за четене: 1 мин.
4652
A A
ГАРДЕРОБЪТ НА МАМА ПРЕДСТАВЯ НОВИ И ТАЛАНТЛИВИ ДИЗАЙНЕРИ
Сподели в FacebookСподели в XСподели по имейл

Специално за двойния празник на интериорния дизайнер Цвета Попова е изработена колекцията „Гардеробът на мама”. Тя включва четири модела от първа авторска изложба на дъщерята на Цвета – Денис. Тя кани и своите талантливи колеги в сферата на модния дизайн: Василка, Марко и Йоргос, с които заедно доразработват темата. Всеки автор прави визуализация на усещането си за Цвета, пречупено през своя собствен стил и вдъхновено от сезоните – пролет, лято, есен и зима.

Денис се занимава с мода от 2011 година. Тогава прави своето портфолио за университета, което после превръща в първа авторска изложба с малко ревю. В него включва дълга черна рокля от шифон и сребристра дантела, риза и дънки с бяла дантела, потник и шалвар в зелено. Моделът за годишнината на майка й – Цвета Попова е вдъхновен от сезона Есен и е решен цветно с риза от коприна и две поли от кадифе: къса и дълга.

Василка Татарчева завършва Професионална гимназия по облекло в гр. Пловдив, както и специализиран курс по мода и дизайн. Има едно първо място в Национален конкурс за млади стилисти през 2004 г. и две втори места – за най-добър идеен проект по скица в раздел „Спортно-елегантна младежка мода” и в Национален конкурс за млади стилисти и дизайнери през 2005 година, където печели и „Сертификат за най-добри идейни модни проекти по скица” в раздел Текстил. Василка също прави своя самостоятелна изложба, като през това време взима участие в международните проекти "Креативност и индустрии" и „Визия за Рим” – Британски съвет на фондация „Тракарт", участие в обща изложба фотопроекти колаж – „Профили”. Участва и в конкурса MUUSE X VOGUE TALENTS. В момента работи като конструктор-моделиер към магазин в родния си град Пловдив.

Марко Нанков започа своето обучение в специализиран курс по мода „Дизайн 54” едва на 12 години и завършва средното си образование в „Техникум по облекло Ана Май”, Пловдив със специалност „Моделиране и конструиране на облекло”. Две години изучава „Компютърен и графичен дизайн” в Гръцки Колеж „Делта” в Пловдив, а висшето си образование завършва в „Нов Български Универсиет” със специалност „Компютърен и графичен дизайн”. Има шест самостоятелни изложби, като първата прави на 13 годишна възраст, участва и в 3 общи такива на „Дизайн 54”. Прави пет самостоятелни ревюта, а самият той взима участие в пет международни проекта. От 2009 година преподава конструиране и моделиране на облеклото към специализиран курс по мода „Дизайн 54”. В момента работи във фирма за мъжко облекло.

Йоргос Пападопулос е на 22 години. Живее и учи в България от 5 години. Изучава психология и се занимава с фотография и мода. Интересите му са насочени към разпознаването на човека и начините за комуникация между хората. Интерес към модата има още от детството си, защото майка му е работила като шивачка, а баба му се е занимавала с плетене. Целта му в модата е да развие своите умения и новаторски техники за плетиво, а интересът му основно е насочен към създаването на нестандартни платове и материи.

Снимки:

1. – 4. Модели от колекцията „Гардеробът на мама.”

Фото: © Мони Франсес / От игла до конец

5. Скици на Денис Попова

6. – 7. Скици на Василка Татарчева

8. Скици на Марко Нанков

9. Скици на Йоргос Пападопулос

Фото: Личен архив на авторите/ От игла до конец

Тагове: Брой 69

Вижте още

Нова генерация

Академията за мода определи новите си стипендианти

Нова генерация

ТРАНСФОРМАЦИЯ: ДИПЛОМНО РЕВЮ НА СПЕЦИАЛНОСТ „МОДЕН ДИЗАЙН“ ОТ НХА

ДЖОУ МЕИЧИ: ИЗВЪН СТАНДАРТИТЕ ЗА КРАСОТА В ИМЕТО НА СВОБОДНАТА ЕСТЕТИКА
Нова генерация

ДЖОУ МЕИЧИ: ИЗВЪН СТАНДАРТИТЕ ЗА КРАСОТА В ИМЕТО НА СВОБОДНАТА ЕСТЕТИКА

ИВА ГЕОРГИЕВА: НА ГРАНИЦАТА МЕЖДУ КОМЕРСИАЛНОТО И УСТОЙЧИВОТО
Нова генерация

ИВА ГЕОРГИЕВА: НА ГРАНИЦАТА МЕЖДУ КОМЕРСИАЛНОТО И УСТОЙЧИВОТО

Най-популярни

KWIAT — изборът на истинските ценители

KWIAT — изборът на истинските ценители

Лиляна Петрова – Лулу представя изложба и ревю в Чефалу

Лиляна Петрова – Лулу представя изложба и ревю в Чефалу

Ивет Бианки: „Беше приказно преживяване и сбъдната мечта!“

Ивет Бианки: „Беше приказно преживяване и сбъдната мечта!“

Подобно на компютърните фенове и волните субкултури, които цитират думите на Маршал Маклуън “Информацията иска да е свободна”, ние развяваме с достойнство нашето електронно знаме с девиза “Дайте на модата свободата, която й се полага!”.

Полезни връзки

  • За нас
  • Декларация за поверителност
  • Политика за бисквитки

За контакти

editor@fashion-lifestyle.net

+359 88 227 33 47

Последвайте ни

Facebook

ISSN 1314-8915 Copyright © 2007-2025 Ot igla do konetz Ltd. & Fashion.bg Ltd. All Rights Reserved

Fashion Lifestyle Magazine
Управление на съгласие

За да предоставим най-доброто изживяване, ние използваме технологии като бисквитки за съхраняване и/или достъп до информация за устройството. Съгласието с тези технологии ще ни позволи да обработваме данни, като например поведение при сърфиране или уникални идентификатори на този сайт. Несъгласието или оттеглянето на съгласието може да повлияе неблагоприятно на определени характеристики и функции.

Функционални Винаги активен
Техническото съхранение или достъп е строго необходимо за легитимната цел да се даде възможност за използване на конкретна услуга, изрично заявена от абоната или потребителя, или за единствената цел да се извърши предаване на комуникация през електронна съобщителна мрежа.
Preferences
The technical storage or access is necessary for the legitimate purpose of storing preferences that are not requested by the subscriber or user.
Статистика
Техническото съхранение или достъп, който се използва изключително за статистически цели. The technical storage or access that is used exclusively for anonymous statistical purposes. Without a subpoena, voluntary compliance on the part of your Internet Service Provider, or additional records from a third party, information stored or retrieved for this purpose alone cannot usually be used to identify you.
Маркетинг
Техническото съхранение или достъп са необходими за създаване на потребителски профили за изпращане на реклами или за проследяване на потребителя в уебсайт или в няколко уебсайта за подобни маркетингови цели.
Управление на опциите Manage services Manage {vendor_count} vendors Прочетете повече за тези цели
Преглед на предпочитанията
{title} {title} {title}
Няма резултати
Виж всички резултати
Към читателя
  • Мода
    • Новини
    • Тенденции
    • Дизайнери
    • Текстил
    • Аксесоари
  • Лайфстайл
    • Здраве
    • Тяло
    • Семейство
    • Прически
    • Свободно време
  • Култура
    • Медии
    • Интервю
    • Успех
    • Субкултури
    • Фотография
    • Фотомодели
  • Общество
    • История
    • Скандали
    • Бизнес
    • Нова генерация
  • Календар
  • Видео